Черно море Тича се наложи с 87:79 над БУБА Баскетбол в двубой от Суперлигата за

...

Баскетболни таланти на Черно море Тича победиха БУБА

Черно море Тича се наложи с 87:79 над БУБА Баскетбол в дуел от Суперлигата за юноши в зала " Христо Борисов "  във Варна, написа viasport.bg.

На собствен терен варненци не пропуснаха шанса си против извънредно късия състав на БУБА. Гостите бяха с група от осем индивида, а в дуела въобще не взе присъединяване главния гард на тима Лъчезар Димитров, който изигра три доста мощни мача в последните пет дни, само че поради лека контузия бе съхранен през днешния ден. С тима не пътува един от титулярите - Николай Михайлов.

БУБА не се отхвърли да гони успеха и в първите 15 минути водеше решително със мощни изяви на Иван Алипиев и Андрей Петков. До почивката обаче Черно море направи страхотна серия чрез Мартин Стефанов и Цветан Савов и съумя да изравни резултата до 41:41 след 20 минути игра.

Третата част бе изцяло равностойна, като в края ѝ варненци поведоха с пет точки, но БУБА се върна и със забивка на Иван Алипиев резултатът още веднъж бе еднакъв - 64:64 преди последната четвърт. Тя стартира с три тройки на Александър Стойков и общо 11 точки за него, дали сериозна преднина за Черно море, която вече БУБА не съумя да навакса.

Мартин Стефанов завърши с 31 точки за успеха на варненци, Цветан Савов вкара 26, а Александър Стойковдобави 17.

Останалите изпълнители: Михаил Молдов - 5, Симеон Георгиев - 4, Явор Цанев - 2, Жилбер Баев - 2.

За БУБА Иван Алипиев бе най-резултатен с 28 точки, Андрей Петков отбеляза 22, а Марин Маринов - 17. Останалите изпълнители за БУБА: Йордан Атанасов - 5, Лъчезар Везирски - 5, Камен Петков - 2.
Източник: petel.bg